UI Patterns (SDC in Drupal UI) (2.0.4) - en to sr translation catalogue (37 entries)

en: User interface
sr: Кориснички интерфејс

en: Title
sr: Наслов

en: Status
sr: Статус

en: Operations
sr: Операције

en: Content
sr: Садржај

en: Value
sr: Вредност

en: Type
sr: Tип

en: List
sr: Листа

en: Cancel
sr: Поништи

en: Remove
sr: Уклони

en: Description
sr: Опис

en: Enabled
sr: Укључено

en: Edit
sr: Измени

en: Number
sr: Број

en: - None -
sr: - Ниједан -

en: Weight
sr: Тежина

en: Parent
sr: Надређен

en: Name
sr: Име

en: Label
sr: Ознака

en: Update
sr: Ажурирање

en: View
sr: Преглед

en: Path
sr: Путања

en: Region
sr: Регион

en: Menu
sr: Мени

en: Component
sr: Компонента

en: Components
sr: Компоненте

en: ID
sr: ИД

en: Block
sr: Блок

en: Breadcrumb
sr: Мрвице

en: Field name
sr: Назив поља

en: String
sr: Стринг

en: Provider
sr: Провајдер

en: Undefined
sr: Недефинисано

en: Field formatter
sr: Форматер поља

en: Weight for @title
sr: Позиција за @title

en: Third party settings
sr: Остала подешавања

en: Format type machine name
sr: Машинско име врсте формата
