UI Patterns (8.x-1.0-beta2) - en to gu translation catalogue (10 entries)

en: User interface
gu: વપરાશકર્તા ઈન્ટરફેસ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Description
gu: વર્ણન

en: Weight
gu: તરલતા

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Preview
gu: પૂર્વદર્શન

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: Fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Destination
gu: લક્ષ્યસ્થાન
