UI Patterns (8.x-1.0-beta4) - en to hy translation catalogue (10 entries)

en: User interface
hy: Օգտագործողի ինտերֆեյսը

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Weight
hy: Կշիռ

en: Field
hy: Դաշտ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Preview
hy: Նախադիտում

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Fields
hy: Դաշտեր

en: Source
hy: Աղբյուր
