UI Patterns (8.x-1.0-beta6) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Title
da: Titel

en: Description
da: Beskrivelse

en: Articles
da: Artikler

en: Reset
da: Gendan

en: None
da: Ingen

en: Weight
da: Vægt

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Preview
da: Gennemse

en: Default
da: Standard

en: Core
da: Kerne

en: Page
da: Side

en: Fields
da: Felter

en: Desc
da: Faldende

en: Pattern
da: Mønster

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Source
da: Kilde

en: Apply
da: Udfør

en: Subtitle
da: Underrubrik

en: Offset
da: Forskydning

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Hide empty fields
da: Skjul tomme felter

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
da: Vis ikke felter, mærkater eller markup for tomme felter.

en: - Hidden -
da: - Skjult -

en: Asc
da: Stigende

en: Provide default field wrapper elements
da: Standard felt-wrapper-elementer

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
da: Felter, som ikke er konfigureret til at tilpasse deres HTML-elementer, får ingen wrappers til deres felter, label og felt+label wrappers. Du kan bruge dette til hurtigt at reducere mængden af markup som viewet leverer som standard, men det vil gøre det sværere at bruge CSS.
