UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.0-beta6) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: User interface
hi: उपयोक्ता अंतरपृष्ठ

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Articles
hi: लेख

en: Links
hi: लिंक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Preview
hi: पूर्वावलोकन

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Core
hi: कोर

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Desc
hi: अवरोही

en: Destination
hi: गंतव्य

en: Pattern
hi: नमूना

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Source
hi: स्रोत

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Apply
hi: लागू करें

en: Subtitle
hi: उपशीर्षक

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-
