UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.0-beta6) - en to lt translation catalogue (25 entries)

en: User interface
lt: Vartotojo sąsaja

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Articles
lt: Straipsniai

en: Links
lt: Nuorodos

en: Reset
lt: Išvalyti

en: None
lt: Joks

en: Weight
lt: Svoris

en: Field
lt: Laukelis

en: Label
lt: Etiketė

en: Preview
lt: Peržiūrėti

en: Default
lt: Numatytasis

en: Core
lt: Branduolys

en: Page
lt: Puslapis

en: Fields
lt: Laukeliai

en: Destination
lt: Paskirtis

en: Pattern
lt: Šablonas

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Source
lt: Šaltinis

en: Plugin
lt: Įskiepis

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Subtitle
lt: Paantraštė

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -
