UI Patterns (8.x-1.0-beta6) - en to ur translation catalogue (11 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Title
ur: عنوان

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Articles
ur: مضامین

en: Weight
ur: وزن

en: Label
ur: عنوان

en: Default
ur: طے شدہ

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹
