UI Patterns (8.x-1.0-beta7) - en to am translation catalogue (12 entries)

en: User interface
am: የተጠቃሚ አዋዋይ

en: Title
am: ዓርእስት

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Weight
am: ክብደት

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Default
am: ነባሪ

en: Page
am: ገጽ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Source
am: ምንጭ

en: Subtitle
am: ንዑስ ዓርእስት
