UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.0-beta7) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Articles
fa: مقالات

en: Links
fa: پیوندها

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Field
fa: فیلد

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: Page
fa: صفحه

en: Fields
fa: فیلدها

en: Desc
fa: نزولی

en: Destination
fa: مقصد

en: Pattern
fa: الگو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Source
fa: منبع

en: Plugin
fa: افزونه

en: Apply
fa: تایید

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
