UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.0-rc1) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: User interface
ur: صارف مواجہ

en: Title
ur: عنوان

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Articles
ur: مضامین

en: Links
ur: لنکس

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Weight
ur: وزن

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Default
ur: طے شدہ

en: Core
ur: کور

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹
