UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to be translation catalogue (20 entries)

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Delete
be: Выдаліць

en: Type
be: Тып

en: Description
be: Апісанне

en: Articles
be: Артыкулы

en: Reset
be: Скінуць

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Weight
be: Вага

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Default
be: Прадвызначана

en: Core
be: Ядро

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Page
be: Старонка

en: Fields
be: Палі

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Source
be: Крыніца

en: Apply
be: Ужыць
