UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to cs translation catalogue (27 entries)

en: User interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Articles
cs: Články

en: None
cs: Žádné

en: Weight
cs: Váha

en: Name
cs: Jméno

en: Field
cs: Pole

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: Default
cs: Výchozí

en: Core
cs: Jádro

en: Page title
cs: Název stránky

en: Page
cs: Stránka

en: Fields
cs: Pole

en: Desc
cs: Sestupně

en: Destination
cs: Cíl

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Source
cs: Zdroj

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Hide empty fields
cs: Skrýt prázdná pole

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
