UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: User interface
is: Notendaviðmót

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Articles
is: Greinar

en: Reset
is: Endursetja

en: None
is: Engin

en: Weight
is: Vægi

en: Name
is: Nafn

en: Field
is: Svæði

en: Label
is: Merking

en: Preview
is: Forskoða

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Core
is: Kjarni

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Fields
is: Svæði

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Apply
is: Virkja

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
