UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ku: ڕووکاری بەکارهێنەر

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: None
ku: هیچ

en: Weight
ku: سەنگ

en: Name
ku: ناو

en: Field
ku: خانە

en: Label
ku: پێناس

en: Preview
ku: پێشبینی

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Core
ku: ناوکە

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Page
ku: پەڕە

en: Source
ku: سەرچاوە
