UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to lv translation catalogue (27 entries)

en: User interface
lv: Lietotāja saskarne

en: Delete
lv: Dzēst

en: Type
lv: Veids

en: Description
lv: Apraksts

en: Articles
lv: Raksti

en: Reset
lv: Attīrīt

en: None
lv: Nav

en: Weight
lv: Svars

en: Name
lv: Nosaukums

en: Field
lv: Lauks

en: Label
lv: Etiķete

en: Preview
lv: Priekšskatījums

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Core
lv: Kodols

en: Page title
lv: Lapas nosaukums

en: Page
lv: Lapa

en: Fields
lv: Lauki

en: Desc
lv: Dilst.

en: Destination
lv: Galamērķis

en: Pattern
lv: Modelis

en: Sort by
lv: Kārtot pēc

en: Source
lv: Avots

en: Plugin
lv: Spraudnis

en: Apply
lv: Apstiprināt

en: Offset
lv: Atkāpe

en: Items per page
lv: Vienumi vienā lapā

en: - All -
lv: - Visi -
