UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to fa translation catalogue (31 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Articles
fa: مقالات

en: Reset
fa: اعاده

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Core
fa: هسته

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Fields
fa: میدانها

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Pattern
fa: الگو

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Source
fa: منبع

en: Plugin
fa: افزونه

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
