UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to se translation catalogue (9 entries)

en: Delete
se: Sihko

en: Type
se: Šládja

en: Description
se: Čilgehus

en: Articles
se: Artihkkalat

en: Name
se: Namma

en: Field
se: Gieddi

en: Page
se: Siidu

en: Fields
se: Giettit

en: Sort by
se: Sirre
