UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to sl translation catalogue (15 entries)

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: Delete
sl: Izbriši

en: Type
sl: Tip

en: Description
sl: Opis

en: Reset
sl: Ponastavi

en: None
sl: Brez

en: Weight
sl: Teža

en: Name
sl: Ime

en: Field
sl: Polje

en: Label
sl: Oznaka

en: Preview
sl: Predogled

en: Default
sl: Privzeto

en: Core
sl: Jedro

en: Page title
sl: Naslov strani

en: Page
sl: Stran
