UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.11) - en to fi translation catalogue (25 entries)

en: User interface
fi: Käyttöliittymä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Default
fi: Oletus

en: Options
fi: Valinnat

en: Fields
fi: Kentät

en: Other
fi: Muu

en: Destination
fi: Kohde

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Source
fi: Lähde

en: Setting
fi: Asetus

en: Patterns
fi: Sisältöpolut

en: Variant
fi: Muunnos

en: Hide empty fields
fi: Piilota tyhjät kentät

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
fi: Piilota tyhjien kenttien koodi ja etiketti.

en: - Hidden -
fi: - Piilotettu -

en: Fieldgroups
fi: Kenttäryhmät

en: Provide default field wrapper elements
fi: Tarjoa oletuskentät ympäröivälle elementille

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
fi: Mikäli ei valittuna, kentät jotka eivät kustomoi HTML-elementtejään eivät saa ympäröivää elementtiä kenttänsä, etikettinsä ja kenttä + etiketti -yhdistelmän ympärille. Voit käyttää tätä vähentämään näkymien tulostaman HTML-koodin määrää mutta se voi osaltaan vaikeuttaa CSS:n käyttämistä.
