UI Patterns (SDC in Drupal UI) (8.x-1.12) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: Type
ru: Янзы

en: Description
ru: Тодарадып бижиири

en: Name
ru: Ат

en: Default
ru: Ниити

en: Options
ru: Эдиглер
