UI Patterns (8.x-1.3) - en to bn translation catalogue (9 entries)

en: User interface
bn: ব্যবহারকারী ইন্টারফেস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Name
bn: নাম

en: Preview
bn: প্রাক-প্রদর্শন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Fields
bn: ফিল্ড
