UI Patterns (8.x-1.3) - en to kn translation catalogue (14 entries)

en: User interface
kn: ಬಳೆಕೆದಾರರ ಇಂಟರ್ಫೇಸ್

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Pattern
kn: ವಿನ್ಯಾಸ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್
