UI Patterns (8.x-1.0-rc2) - en to te translation catalogue (17 entries)

en: User interface
te: వాడుకరి అంతరవర్తి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Articles
te: వ్యాసాలు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Weight
te: భారం

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Page title
te: పేజీ శీర్షిక

en: Page
te: పేజీ

en: Source
te: మూలం

en: Apply
te: ఆపాదించు

en: - All -
te: - అన్ని -
