UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Content
it: Contenuto

en: Blocks
it: Blocchi

en: Usage
it: Utilizzo

en: About
it: Informazioni
