UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to da translation catalogue (5 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Content
da: Indhold

en: Blocks
da: Blokke

en: Usage
da: Brug

en: About
da: Om
