UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Content
fa: محتوا

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Usage
fa: کاربرد

en: About
fa: درباره
