UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (5 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Content
fr: Contenu

en: Blocks
fr: Blocs

en: Usage
fr: Utilisation

en: About
fr: À propos
