UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to gl translation catalogue (5 entries)

en: User interface
gl: Interface de usuario

en: Content
gl: Contido

en: Blocks
gl: Bloques

en: Usage
gl: Uso

en: About
gl: Información
