UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Content
ja: コンテンツ

en: Blocks
ja: ブロック

en: Usage
ja: 使用方法

en: About
ja: アバウト
