UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: User interface
oc: Interfàcia de l'utilizaire

en: Content
oc: Contengut

en: Blocks
oc: Blòts

en: Usage
oc: Utilizacion

en: About
oc: A prepaus
