UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Content
pt: Conteúdo

en: Blocks
pt: Blocos

en: Usage
pt: Utilização

en: About
pt: Sobre
