UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (5 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Content
ru: Содержимое

en: Blocks
ru: Блоки

en: Usage
ru: Использование

en: About
ru: Информация
