UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (5 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Content
tr: İçerik

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Usage
tr: Kullanım

en: About
tr: Hakkında
