UI Patterns Blocks (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (5 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Content
uk: Вміст

en: Blocks
uk: Блоки

en: Usage
uk: Використання

en: About
uk: Про модуль
