UI Patterns Field Formatters (2.1.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Destination
it: Destinazione

en: Pattern
it: Modello

en: Source
it: Sorgente

en: About
it: Informazioni

en: Variant
it: Variante
