UI Patterns Settings (8.x-2.0-beta13) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: User interface
da: Brugergrænseflade

en: Group
da: Gruppe

en: Number
da: Antal

en: Settings
da: Indstillinger

en: Url
da: URL

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Attributes
da: Attributter

en: Token
da: Symbol

en: Select
da: Vælg

en: Mapping
da: Kobling

en: Field mapping
da: Felt mapning

en: Radios
da: Radioknapper

en: Please select
da: Vælg venligst

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Media Library
da: Mediebibliotek

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.
