UI Patterns Settings (8.x-2.0-beta16) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: User interface
it: Interfaccia utente

en: Group
it: Gruppo

en: Number
it: Numero

en: Settings
it: Impostazioni

en: Textfield
it: Campo testo

en: Attributes
it: Attributi

en: Select
it: Scegliere

en: Mapping
it: Mappatura

en: Field mapping
it: Mappatura campi

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.
