UI Patterns Settings (8.x-2.0-beta16) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: User interface
ru: Интерфейс пользователя

en: Group
ru: Группа

en: Number
ru: Число

en: Settings
ru: Настройки

en: Url
ru: Url-адрес

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Attributes
ru: Атрибуты

en: Token
ru: Токен

en: Select
ru: Выбрать

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Field mapping
ru: Соответствие полей

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: Please select
ru: Пожалуйста, выберите

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Media Library
ru: Медиа Библиотека

en: @name field is required.
ru: Поле "@name" обязательно для заполнения.
