UI Patterns Settings (8.x-2.0-beta9) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: User interface
de: Benutzeroberfläche

en: Group
de: Gruppe

en: Number
de: Zahl

en: Settings
de: Einstellungen

en: Url
de: URL

en: Textfield
de: Textfeld

en: Attributes
de: Attribute

en: Select
de: Auswählen

en: Mapping
de: Zuordnung

en: Field mapping
de: Feld-Zuordnungen

en: Radios
de: Optionsfelder

en: Please select
de: Bitte auswählen

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Media Library
de: Medienbibliothek

en: @name field is required.
de: Das Feld @name ist erforderlich.
