UI Patterns Settings (8.x-2.1) - en to fa translation catalogue (15 entries)

en: User interface
fa: رابط کاربری

en: Value
fa: مقدار

en: Group
fa: گروه

en: Links
fa: واصلیها

en: Number
fa: عدد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Menu
fa: قائم

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Textfield
fa: میدان متنی

en: Unlimited
fa: نامحدود

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Token
fa: توکن

en: Select
fa: انتخاب

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Machine name
fa: نام دستگاه
