UI Patterns Settings (8.x-2.1) - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Value
uk: Значення

en: Group
uk: Група

en: Links
uk: Посилання

en: Number
uk: Число

en: Settings
uk: Налаштування

en: Menu
uk: Меню

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Unlimited
uk: Необмежено

en: Attributes
uk: Атрибути

en: Token
uk: Замінник

en: Select
uk: Вибір

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Field mapping
uk: Відповідність полів

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Please select
uk: Будь ласка, зробіть вибір

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: Media Library
uk: Медіатека

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Initial visibility level
uk: Початковий рівень видимості

en: Number of levels to display
uk: Кількість рівнів для відображення
