UI Patterns Settings (8.x-2.2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Value
pt: Valor

en: Group
pt: Grupo

en: Links
pt: Ligações

en: Number
pt: Número

en: Settings
pt: Definições

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Url
pt: URL

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Attributes
pt: Atributos

en: Select
pt: Selecionar

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Field mapping
pt: Mapear campo

en: Radios
pt: Botões de opção

en: Please select
pt: Por favor, selecione

en: Checkboxes
pt: Caixas de seleção

en: Media Library
pt: Biblioteca de Media

en: @name field is required.
pt: O campo @name é obrigatório.

en: Initial visibility level
pt: Nível de visibilidade inicial

en: Number of levels to display
pt: Número de níveis a mostrar
