UI Patterns Settings (8.x-2.4) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: User interface
ar: واجهة المستخدم

en: Value
ar: القيمة

en: Group
ar: المجموعة

en: Links
ar: روابط

en: Number
ar: رقم

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Menu
ar: القائمة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Url
ar: المسار

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Attributes
ar: سمات

en: Mapping
ar: إقران

en: Machine name
ar: الاسم الآلي
