UI Patterns Settings (8.x-2.4) - en to hu translation catalogue (24 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Value
hu: Érték

en: Group
hu: Csoport

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Number
hu: Szám

en: Settings
hu: Beállítások

en: Menu
hu: Menü

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Url
hu: Webcím

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Token
hu: Vezérjel

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Field mapping
hu: Mező leképzés

en: Radios
hu: Választógombok

en: Please select
hu: Választás szükséges

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Media Library
hu: Médiakönyvtár

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: Initial visibility level
hu: Kezdetben látható szint

en: Number of levels to display
hu: Megjelenítendő szintek száma
