UI Patterns Settings (8.x-2.4) - en to ro translation catalogue (19 entries)

en: User interface
ro: Interfața utilizatorului

en: Value
ro: Valoare

en: Group
ro: Grup

en: Links
ro: Legături

en: Number
ro: Număr

en: Settings
ro: Setări

en: Menu
ro: Meniu

en: Url
ro: URL

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Attributes
ro: Atribute

en: Token
ro: Simbol

en: Select
ro: Alege

en: Mapping
ro: Mapare

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Radios
ro: Butoane radio

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Initial visibility level
ro: Nivel de vizibilitate inițial

en: Number of levels to display
ro: Numărul de nivele de afișat
