UI Styles (8.x-1.12) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: User interface
pt: Interface de usuário

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: - None -
pt: - Nenhum -

en: Example
pt: Exemplo

en: Other
pt: Outros

en: Style
pt: Estilo

en: Select
pt: Selecionar

en: Pager
pt: Paginador

en: Toolbar
pt: Barra de ferramentas

en: Checkbox
pt: A caixa de seleção

en: Styles
pt: Estilos

en: Exposed form
pt: Formulário exposto

en: Theme name
pt: Nome do tema

en: @entity being viewed
pt: @entity sendo vista
