UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha1) - en to bs translation catalogue (27 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Previous
bs: Prethodni

en: Next
bs: Sljedeći

en: Content
bs: Sadržaj

en: Type
bs: Tip

en: Description
bs: Opis

en: Search
bs: Pretraga

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Help
bs: Pomoć

en: Options
bs: Opcije

en: Page title
bs: Naslov stranice

en: Navigation
bs: Navigacija

en: Tools
bs: Alati

en: Tabs
bs: Tabovi

en: Main navigation
bs: Glavna navigacija

en: Primary tabs
bs: Primarni tabovi

en: Secondary tabs
bs: Sekundarni tabovi

en: Powered by Drupal
bs: Napravljeno na Drupalu

en: Breadcrumbs
bs: Putanje (breadcrumbs)

en: Status messages
bs: Statusne poruke

en: Main page content
bs: Sadržaj glavne stranice

en: Footer menu
bs: Footer meni

en: Site branding
bs: Osnovne informacije o stranici

en: Primary admin actions
bs: Primarne admin akcije

en: User account menu
bs: Korisnički meni
