UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha10) - en to eo translation catalogue (36 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Content
eo: Enhavo

en: Type
eo: Tipo

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Go to previous page
eo: Iru al antaŭa paĝo

en: Go to parent page
eo: Iru al la superpaĝo

en: Go to next page
eo: Iru al proksima paĝo

en: Import
eo: Importu

en: Export
eo: Eksportu

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Add
eo: Aldonu

en: Upload
eo: Alŝutu

en: Create
eo: Kreu

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Navigation
eo: Navigado

en: Log in
eo: Ensalutu

en: Uninstall
eo: Malinstalu

en: Apply
eo: Apliku

en: Setting
eo: Agordo

en: You are here:
eo: Vi estas ĉi tie
