UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha11) - en to fa translation catalogue (65 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Confirm
fa: تایید

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: شرح

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Field
fa: میدان

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Create
fa: ایجاد

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Footer
fa: پاورقی

en: Filter
fa: صافی

en: Up
fa: بالا

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Log in
fa: ورود

en: Uninstall
fa: عزل

en: Install
fa: نصب

en: Tools
fa: ابزارها

en: Close
fa: بستن

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Tabs
fa: زبانه ها

en: Apply
fa: تایید

en: Add another item
fa: افزودن عنصر دیگر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Setting
fa: تنظیمات

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: ‹
fa: ›

en: ›
fa: ‹

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Powered by Drupal
fa: نیرو گرفته از دروپال

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Hide summary
fa: مخفی نمودن خلاصه

en: Edit summary
fa: تدوین خلاصه

en: Add effect
fa: افزودن اثر

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Install and set as default
fa: نصب وپیشفرض

en: Submitted by @author_name on @date
fa: تقدیم شده توسط  @author_name در @date

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
