UI Suite Bootstrap (5.0.0-alpha15) - en to da translation catalogue (80 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Previous
da: Forrige

en: Next
da: Næste

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Content
da: Indhold

en: Confirm
da: Bekræft

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Import
da: Importér

en: Export
da: Eksportér

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Help
da: Hjælp

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Updated
da: Opdateret

en: Options
da: Valg

en: Create
da: Opret

en: Page title
da: Sidetitel

en: Footer
da: Sidefod

en: Up
da: Op

en: Example
da: Eksempel

en: Log in
da: Log ind

en: Last
da: Sidste

en: Uninstall
da: Afinstallér

en: Install
da: Installér

en: Tools
da: Værktøjer

en: Close
da: Luk

en: First
da: Første

en: New
da: Ny

en: Loading...
da: Indlæser...

en: Tabs
da: Faner

en: Apply
da: Udfør

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Restore
da: Gendan

en: Rebuild
da: Genopbyg

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Setting
da: Indstilling

en: Error message
da: Fejlmeddelelse

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Warning message
da: Advarsel

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Primary
da: Primær

en: Secondary
da: Sekundær

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Discard changes
da: Fortryd ændringer

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Page top
da: Sidehovede

en: Page bottom
da: Sidefod

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Progress bar
da: Fremskridts barre

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Status message
da: Statusmeddelelse

en: Hide summary
da: Skjul resumé

en: Edit summary
da: Redigér resumé

en: Update style
da: Opdatér stil

en: Add effect
da: Tilføj effekt

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Your shopping cart is empty.
da: Din indkøbskurv er tom.

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Save and add
da: Gem og tilføj

en: You have unsaved changes.
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt.

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: Install and set as default
da: Installér og angiv som standard

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
